Zdrowa skóra w domowych warunkach

OurBlog

14 czerwca 2019

Zdrowa skóra w domowych warunkach |

Nie jest wcale prawdą, że aby prawidłowo zabrać o skórę, musisz udać się do kosmetologa. Są bowiem różne sprawdzone sposoby, które będą w idealny sposób w stanie zredukować zmęczenie,, zadbać o odpowiednie nawilżenie, a także sprawić, że będziesz mogła się konkretnie poczuć – odprężona, zrelaksowana i z gwarancją, że twoja skóra odwdzięczy Ci się za to z nawiązką. Dzisiaj przyjrzymy się kilku prostym, a jednocześnie niezwykle skutecznym patentom, które będą gwarantowały naturalne i konkretne opcje dla skóry, co zresztą przełoży się na konkretną gwarancję rozwiązań, będących w pełni bezpiecznym w kontekście nawet częstego stosowania.

Naturalna i łagodząca moc rumianku

Dla twarzy możesz przygotować kąpiel na bazie rumianku. Działanie takiej kąpieli jest przede wszystkim przeciwzapalne i łagodzące. Sprawia, że znacznie szybciej będą goiły się rany i zadrapania. Poza tym, jeśli masz rozstępy lub blizny, też będzie na nie świetnie działać. Takie kąpiele stosuje się przede wszystkim po to, żeby prawidłowo i skutecznie pielęgnować skórę. Szczególnie jeśli skóra ma tendencję do zmian trądzikowych albo stanów zapalnych, na pewno będziesz w stanie skorzystać. Wystarczy do kąpieli, do wanny z wodą, dodać napar, który uprzednio trzeba przygotować z dwu garści ususzonych koszyczków rumianku. Taka kąpiel powinna trwać od 10 do 15 minut, dla uzyskania najlepszego efektu dla skóry Twojego ciała.

Maseczka na słodko, czyli jak miód działa cuda na cerę?

Już w starożytnym Egipcie miód stosowano w leczeniu różnych dolegliwości – skaleczenia, oparzenia, leczenie ran otwartych. Ale popularność miodu nie bierze się z jego smaku, a z bogatych wartości odżywczych oraz leczniczych. Produkty pochodzenia pszczelego świetnie regenerują, odżywiają i leczą – wyjaśnia nam przedstawiciel kliniki medycyny estetycznej Dr Paradowska z Krakowa. Poza tym, jest tu spory aspekt detoksykacyjny i regeneracyjny. Sporo preparatów z miodem, bazujących na tym składniku wykorzystuje się też w obszarze leczniczej kosmetyki. Przykładem stosowania jest tu choćby terapia trądziku. Silne antyseptyczne działania i szybkie przenikanie przez skórę, są tutaj głównymi atutami. Zrób sobie maseczkę dla skóry. Nie dość, że będzie aromatyczna, będzie się też charakteryzowała bardzo ciekawym, korzystnym i odżywczym działaniem. Weź 3 stołowe łyżki miodu, 2 żółtka jajka oraz 3 łyżki śmietany. Wymieszaj składniki i chwilę odczekaj, a następnie nałóż na twarz na 20 minut. Zmyj potem twarz ciepłą, ale nie gorącą wodą.

Miód i rumianek to nie wszystko

Dzisiaj przygotowywanie kosmetycznych zabiegów dla twarzy w domowych warunkach jest naprawdę proste. Zwłaszcza, że większość składników ma naturalne pochodzenie, co też będzie się przejawiało bardzo konkretnymi rozwiązaniami i sposobem działania na twarz. Pamiętaj, że możesz wybierać spośród naprawdę ogromnego wachlarza rozwiązań, dzięki czemu będziesz w stanie zawsze łatwo dopasować coś, co naprawdę pozwoli Ci osiągnąć zamierzone efekty.

Komentarze

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Onkolog Kraków © 2019 onko-med.pl.